Chat

Povolební vyjednávání - 23.11.2010; 18:30 -20:00

Novinka - TESCO

Milan Oulicky | 21.03.2011

Dobry den, po prachatich se susska, ze bude se stavet tesco a dalsi kruhovy objezd. Co je na tom pravdy?
A prej Maly pan bude prestrihavat pasku pri otvirani. Nemelo by se na ten dalsi hlavni drn co vznikne uprostred kruhoveho objezdu dat nejaka socha pana Maleho? Neco jako vzpominka pro pristi generaci, kdyz stavbu Tesca podporuje...

Re: Novinka - TESCO

Jiri Pavlik, Prachatice | 21.03.2011

Ano, Souhlas pro sochu!!!
A když budou ty kruhové objezdy, tak by město mělo koupit vláček a organizovat v ramci rozšíření turistického ruchu jízdy po městě a kruhových objezdech. S možností zavítání do klidnějších částí, ale i pro otrlejší a odvážnější do míst podnázvem "Prachatický Bronx a náštěva místních indiánů".

Re: Re: Novinka - TESCO

Petr Lipold | 21.03.2011

Spíše jsem pro název "Prachatický Bronx aneb život místních indiánů"

Re: Re: Vimperské úředníky čeká příští rok snížení platů

Jan Zeman | 17.01.2011

Dobrý den, nebylo by záhodno si pozvat na městský úřad nějakou firmu, která by provedla audit na jednotlivé úkony úředníku_ Aby se vědělo jestli jich je tam opravdu tolik potřeba. Myslím, že by bylo třeba znát, jak dlouho trvá vyřízení jednoho papíru a jak dlouho trvá vykecávání při kafíčku a jak dlouho trvá oběd. Příkladem by měl být úřad práce prachatice, který si audit nechal udělat.

Děkuji Jan Zeman, Prachatice

nazor na https://www.prachatickonews.cz/nazory/nazor90.htm

Jan Benes, Prachatice | 13.01.2011

Názor: Pes za to nemůže, ale pán je dobytek

NÁZOR - 12. ledna 2011 - 14:57 - Dovoluji si s tímto názorem Švejka velmi souhlasit. Dnes je velkým uměním projít Prachatice bez toho, aby se na botu nepřilepil psí exkrement a zejména se zimní obuví se vzorkem není jednoduché a "příjemné" ho odstranit. Pejskaři při venčení využili zimní pokrývku a s místem na venčení, natož s úklidem, si hlavu nelámali. Tady si myslím, že by se na dozor nad pejskaři měla zaměřit více městská policie a tento nešvar, který trápí většinu obyvatel města, více sledovat. Samozřejmě by bylo lépe provádět tento dozor pochůzkovou činností, nežli pouze projíždět krásným policejní vozidlem a nemít kontakt s lidmi a možnost zblízka kontrolovat tyto i další jevy, které způsobují nepořádek ve městě, který trápí jeho obyvatele. (Josef Vyskočil, Prachatice )


DOVOLUJI SI REAGOVAT A SOUHLASIT. a JEDINA OTAZKA. kDY UZ PRESTANOU MESTKY POLICAJTI JEZDIT PO PRACHATICICH A BUDEME JE MOCT VIDET CHODIT PESKY? PRACHATICE JSOU MALE, NE... JEZDI SI DO KRAMU PRO ROHLIKY A SMEREM NA KAHOV SI VYJEDOU A ZALEZOU DO VEJVOZU, KDE SEDI A žero..

Re: nazor na https://www.prachatickonews.cz/nazory/nazor90.htm

Pavel | 13.01.2011

Ještě je potřeba doplnit zašívání u benz.pump a na lesních cestách . . .

Re: Re: nazor na https://www.prachatickonews.cz/nazory/nazor90.htm

Jan Poshl | 14.01.2011

Ano, mate pravdu. Na mestske strazniky bych si posvitil. Jejich cinnost se mi nezda.

A je to tady

Petr J. | 21.03.2011

A je to tady, PRACHATICKY MESTSKY POLICAJTI MAJI NOVE AUTO!!!!
NEBYLA BY LEVNEJSI KOLA???
KOLIK STALO TO AUTO, PROSIM O ODPOVED PANA ROBERTA ZEMANA. DEKUJI
Petr Jakl, Prachatice

Re: A je to tady

Pavel J | 28.03.2011

Tak kolik ? A už umí jezdit? Nebo zničí i toto když jim nevydržel ani off road? Kolik spojek ? Tipnem si ?

Re: Re: A je to tady

polívka | 31.03.2011

doktore kolik? kolik?

1 | 2 | 3 | 4 >>

Samospráva a ekonomika - 6.10.2010; 19:00 - 21:00

Poděkování

Pro Prachatice | 06.10.2010

Děkujeme za položené otázky a přejeme hezký zbytek večera.

Slavnosti Zlaté stezky

Antonín | 06.10.2010

Dobrý večer.
Jaký bude program slavností Zlaté stezky, pokud budete tento připravovat.
Děkuji za odpověď

Re: Slavnosti Zlaté stezky

PRO Prachatice | 06.10.2010

Dobrý večer, v případě organizace Slavností Zlaté stezky bychom se chtěli navrátit k původnímu záměru těchto slavností, které vznikly za podpory režiséra Zdeňka Podskalského jako připomínka historie města v dobách největší slávy Zlaté stezky. Tudíž bychom se přikláněli k historičtějšímu rázu slavností a vhodnějšímu umístění jednotlivých částí programu do jiných částí města, než téměř vše soustřeďovat na Velké náměstí, které je v tu chvíli neprostupné, nepřehledné a zcela ucpané. Dle našeho názoru by finanční prostředky vynaložené na organizaci a průběh slavností měly být věnovány smysluplnému kulturnímu programu.

Leptáč

MZ | 06.10.2010

Máme zahrádku v kolonii na Leptáči. Dalo by se zařídit, aby tam stavěl vlak? Myslím, že by to hodně zahrádkářu uvítalo. Děkuji za odpověď.

Re: Leptáč

PRO Prachatice | 06.10.2010

Dobrý večer, děkujeme za dobrý námět. Město nemá možnost vytvořit železniční zastávku, ale může jednat s provozovatelem železnice, který tuto pravomoc má.

Re: Leptáč

Starostas | 24.11.2010

Dobrý den, když jí tam máte, a nejeydí tam vlak kvůli těm 5 lidem jednou za 14 dní. Tak to asi nemá cenu. Vžíte se do role provozovatele vlaku. Dneska je kapitalismus člověče.

úřad

AJ | 06.10.2010

Zdravím Vás, co si myslíte o úřadu, není moc velký a jak tohle chcete řešit? Děkuji za odpověď.

Re: úřad

PRO Prachatice | 06.10.2010

Ve volebním programu uvádíme, že bychom rádi optimalizovali provoz úřadu. Nechceme se schovávat za nákladné personální audity. Naším cílem je maximálně využít kapacity úřadu pro potřeby občanů a provozu města. A to buď sloučením nebo naopak rozdělením pravomocí jednotlivých odborů.

zápisy

K. Novák | 06.10.2010

Dobrý den, jak budete řešit zasílání zápisů konkrétně?

Re: zápisy

Pro Prachatice | 06.10.2010

Budeme je zasílat automaticky emailem na registrované uživatele.

1 | 2 >>

Sociální služby a školství - 16.9. 2010; 21:00

Povolební vyjednávání

Jan K | 23.11.2010

Vážení radní,

jsem studentem veřejné správy a celkem asi chápu jak se věci mají či měly během volebního vyjednávání, ale mám otázku, kterou si myslím klade každý z nás.
Jako sdružení Pro-Prachatice jste šli do komunální politiky s programem středovým a podle textů Vašeho programu a zároveň Vašich signatářů a kandidátů to byl program zaměřený proti bývalé politice ODS, což jsem plně respektoval.
Ale jako 80 % voličů, nemůžu pochopit proč jste šli do koalice 5 stran, kde program strany, která dostala starostu jste plně odmítali?
2. věc, která nebyla pro voliče příjemná je ustavující zasedání ZO. Do rozpravy se nepřihlásil nikdo z koalice, ani opozice a vše bylo nalinkované dopředu, myslíte, že toto dokážou akceptovat voliči i za 4 roky?

Děkuji za odpověď.

Koaliční jednání

K.L. rodák z Prachatic | 08.11.2010

Rád bych připomenul výsledky voleb, které jasně daly najevo, že občané si ve vedení města nepřejí zástupce ODS. Není o čem přemýšlet. Koaliční paktování s touto stranou by mohlo přo příští volby znamenat i konec tak "slavné strany" z celkem nezajímavými lidmi a to PROPrachatice.

Poděkování

PROPrachatice | 16.09.2010

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili dnešního premiérového chatu.

charitní šatník

Matra S. | 16.09.2010

Dobrý den, chci se zeptat, jestli funguje charitní šatník a ve kterých dnech. Ráda bych darovala nějaké věci po mých dětech. Děkuji

Re: charitní šatník

Michaela Veselá | 16.09.2010

Dobrý den paní Marto, charitní šatník zřizuje Farní charita Prachatice, je otevřený každé pondělí a úterý od 12 do 16 hodin a ve středu od 13 do 18 hodin. Najdete ho v Nemocniční ulici (stará nemocnice).

ad podpora Soc. služeb

Jana Nová | 16.09.2010

Dobrý večer, píšete o finanční podpoře sociálních služeb. Jakou formou? Budete vypisovat granty nebo na jakém základě budou moci pracoviště získat příspěvek? A jakým způsobem plánujete služby optimalizovat? Děkuji

Re: ad podpora Soc. služeb

PROPrachatice | 16.09.2010

Opět Vás odkážeme na náš volební program, ve kterém uvádíme způsob podpory sociálních služeb ve městě, včetně každoročního vyhlašování grantového řízení na rozvoj služeb. Budeme prosazovat a podporovat rozvoj takových sociálních služeb, o které mají občané opravdový a prokazatelný zájem, a tak zamezíme zbytečnému financování neefektivních služeb.

Co uděláte...

lázeňský host | 16.09.2010

Dobrý večer. Co uděláte s lázněmi, které měly v prachaticích vzniknout a jsou jen na papíře. Děkuji.

Re: Co uděláte...

PROPrachatice | 16.09.2010

Vzhledem k tomu, že tato otázka nespadá do oblasti sociálních služeb a školství, předáme ji kolegům, kteří mají na starosti tuto oblast. Odpověď naleznete na našich stránkách v diskuzním fóru.

holobyty

Karel Novotný | 16.09.2010

měli by se eště postavit nějaký holobyty nebo jejich dost?

Re: holobyty

PROPrachatice | 16.09.2010

Domníváme se, že je v současné době počet holobytů ve městě dostačující.

Sociální služby

Martin Ř. | 16.09.2010

Dobrý veřčer, studuj sociální práci a zajímám se o sociální služby. Zajímalo by mne, jakým způsobem plánujte stávající sociální služby v Prachaticích podporovat. Děkuji

Re: Sociální služby

PROPrachatice | 16.09.2010

Prachatice mají zpracovaný komunitní plán sociálních služeb, v jehož naplňování bychom rádi pokračovali. I tak zastáváme názor, že je nutná optimalizace sociálních služeb ve městě . Potřebné a kvalitní sociální služby budeme podporovat nejen finančně, ale i odborně. Pro podrobnější informace nahlédněte do našeho volebního programu.

cikáni

xx | 16.09.2010

co uděláte s cikánama? jen se roztahujou a řvou a žijou z našich prachů.

Re: cikáni

PROPrachatice | 16.09.2010

Otázka romské problematiky je jedno z velmi ožehavých témat. Najít řešení je dlouhodobou záležitostí, ale především bychom se měli zaměřit na intenzivní práci s romskými dětmi a mládeží. Specifickým problémem Prachatic je, že malé děti neumí česky, což jim činí potíže ve vzdělávání. I pro tuto skupinu obyvatel musí platit stejná pravidla a zákony jako pro všechny.

Re: cikáni

Jan Beneš | 23.11.2010

Ze se nepodepisete, to jste takovy srabotka? A kdo zije z vasich penez. pokud myslite socialni davky, tak ty, berou prece stejne jako vy. Oni kdyz prijdou zadat, tak tam zadne specialni okenko v programu nemaji, kde by dostali neco navic!!!!!!! Prober se clovece!!!

"konkurence"

Vladislav V. | 16.09.2010

Dobrý večer, zajímal by mne Váš postoj k otázce zdravé "konkurence" v oblasti školství a soc. věcí. Konkrétně bych rád věděl, zda jste schopní - v případě, že ve volbách uspějete - dát prostor a zajímat se o jiné organizace, než ve kterých vy osobně v současné době působíte? Děkuji za odpověď.

Re: "konkurence"

PROPrachatice | 16.09.2010

Právě proto, že někteří z nás v této oblasti pracují, víme, že zdravá konkurence je žádoucí. Přináší do služeb kvalitu a nutí poskytovatele nabízet lepší a dostupnější služby. Zároveň klademe důraz, který deklarujeme v našem volebním programu, na vzájemnou spolupráci poskytovatelů. Obdobný názor máme i ve vztahu ke školství.

zadlužení rodin

Romana P. | 16.09.2010

Dobrý den, nevím, zda sem tato otázka patří, ale chci se zeptat, zda nějaká organizace v Prachaticích dokáže pomoci rodinám nebo jednotlivům, kteří se zadlužili. Mám na mysli základní právní, finanční pomoc a tak podobně. Děkuji za odpověď a přeji pěkný večer.

Re: zadlužení rodin

PROPrachatice | 16.09.2010

Dobrý večer, děkujeme za dotaz. Ano, v Prachaticích působí občanská poradna v ulici Zlatá stezka. Dále je možné využít služeb odborného poradenství Farní charity v Prachaticích, která sídlí v budově České pojišťovny ve Vodňaské ulici. Speciální dluhové poradenství poskytuje Občanská poradna v Českých Budějovicích v Riegerově ulici 1756.

škola Zlatá stezka

Jana Jakšová | 16.09.2010

Dobrý večer, co si myslíte o škole Zlatá stezka - zůstane otevřená? Uvažuji kam dát dítě, škola se mi líbí. Ale nechtěla bych, aby se o ní zase diskutovalo jako před lety. Váš názor?

Re: škola Zlatá stezka

PROPrachatice | 16.09.2010

Dobrý večer, ve volebním programu se hlásíme ke třem základním školám. Jsme přesvědčeni, že město velikosti Prachatic by mělo mít tři ZŠ.

Re: škola Zlatá stezka

jarda | 16.10.2010

která škola?

Re: škola Zlatá stezka

Roman | 25.10.2010

...kterou školu myslíme? Součkárnu??

školky

Jiří V. | 14.09.2010

Dobrý den, co školky, stačí současná nabídka? Nebo uvažujete o nějakém posílení?

Re: školky

PROPrachatice | 16.09.2010

Na základě demografického vývoje určitě posoudíme stávající kapacity a v souladu s naším volebním programem bychom podle potřeby služby v této oblasti posílili.