Které původní nápady - volební body PRO Prachatice podporují další kandidující subjekty?

08.10.2014 11:58

 

Vážené čtnářky, vážení čtenáři,

 

je nám ctí, že naše volební body, které jsme jako první zveřejnili (nebo na kterých jsem již začal pracovat) již v dubnu tohoto roku, se staly předmětem zájmu i dalších kandidujících subjektů...

 

např::

- rekonstrukce pietní síně

- využití tankové cesty pro sporty

- podpora jazykové vybavenosti dětí a studentů ( v tomto volebním období nenaplněna - rada nepodpořila řešení, které jsme předkládal)

- skate areál (projektová dokumentace je hotová a stavba povolená - vše v úzeké spolupráci se zástupci skaetu - M. Bartošem, F. Zíkou, R. Podlahou...)

- sjezdy na kolech z Černé Hory , Libína (projekt, se kterým mě seznámil pan Hanuš prostřednictvím J. Markytána a na kterém jsme společně pracovali a pracujeme s M. Pilouškem, který je autor nápadu na ježdění na kole na Černé Hoře)

 

Naopak my jsme rozpracovali do jasné podoby původní nápad ČSSD v tomto volebním období na slevu nájemného - Projekt od 40 o 40

Jde o konkrétní postup, jak řešit slevu na nájemném u větších bytů a pomoci  jednak prázdné  velké byty opětovně zabydlit, jednak snížit náklady stávajícím uživatelům těchto bytů, což jsou především vícečetné rodiny a finanční motivací k přestěhování do větších bytů naopak uvolnit malé byty pro nájemníky - jednotlivce, páry. 

 

Také jsme se snažili vícekrát v tomto volebním období otevřít diskusi o snížení nájmu - bohužel bez zájmu koaličních partnerů.

 

O to více nás překvapuje, že prachatická KDU - ČSL má nyní v programu snížení nájmů, když v nedávné minulosti na naše podněty nereagovala a své vlastní postupy nenabízela....

 

R. Zeman