Jan Stráský: Cestovní ruch a jeho rozvoj v našem městě je běh na dlouhou trať...

24.09.2014 16:08

 

Prachatice si nemohou stěžovat na zájem návštěvníků. Vděčí  tomu  svému  cennému  historickému vzhledu i  rozsáhlým  investicím,  které zde byly  v uplynulém čtvrtstoletí  realizovány.  Podporuje to i živé kulturní dění ve městě.  Jsou dny, kdy v Prachaticích není  pro turisty k hnutí. 

 

Má nás to uspokojit? 

 

Prachatice  by neměly být jen místem ke krátké návštěvě.  Už tím, že město je obklopeno  svými osadami a leží pod Libínem.  Je třeba znovu střízlivěji, ale účinněji  domyslet kompletní nabídku Prachatic včetně přilehlého prostoru. 

Využíváme efektivně všechny možnosti zimní nabídky nadějného lyžařského areálu na Libínském Sedle? 

Uvědomujeme si škody, které vznikají  Prachaticím dlouhodobým uzavřením chaty na Libíně? 

Jsou všechny objekty v Lázních ve stavu, které nedělají  městu ostudu?  

 

V době voleb bývá obvyklé slibovat. Pojďme si slíbit, že i po volbách budeme ostře sledovat i drobné příležitosti,  ale i závady v našem městě a okolí a podněty předávejme svým zastupitelům v Prachaticích.

 

Určitě najdeme příležitosti i závady a ověříme si tak, zda jsme své zastupitele  vybrali  užitečně.

 

PhDr Jan Stráský