Hanka Vlasáková: Ankety Zdravého města a body programu Pro Prachatice

04.03.2015 18:27

 

Ankety zdravého města a body programu Pro Prachatice

 

Od 2.3.2015 jsou k dispozici na mnoha místech a ve dvou podobách anketní lístky, které jsou pokračováním Fóra zdravotného města a možností občanů vyjádřit se k problémům ve městě Prachatice. Jak s těmito připomínkami, názory a potřebami obyvatel  vedení města a vedoucí odborů je jiná věc.

 

Hlasovat o 18 vybraných tématech můžete dvěma způsoby – přes internet a ti, co nemají přístup k internetu, mohou hlasovat pomocí anketních lístků, které jsou k dispozici na 8 místech na území města Prachatice. Z vybraných 18 témat můžete hlas dát 2 tématům, která zajímají právě Vás.

 

Zde je odkaz pro vyjádření se elektronicky na stránkách města https://www.prachatice.eu/zivotni-prostredi/zdrave-mesto/souteze-dotazniky-ankety

 

Anketní lístky by měly být k dispozici na těchto místech: Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory, SNP 559, knihovna, Infocentrum,  ICM, Prodejna potravin paní Mášlové na Náměstí Přátelství,  Chovatelské potřeby Fauna a Farmářská prodejna.

 

Mezi body v TOP 18 je 7 podnětů, které mají Pro Prachatice ve volebním programu pro současné volební období.

 

Podnětem, který mně hodně zajímá, nejen já bývám jeho iniciátorkou, jsou Pravidla podpory financování sociálních služeb. V mnoha podobných znění se tento podnět objevil ve všech předešlých ročnících Fóra Zdravého města a dostal se i do TOP 10 a výše, ale nikdy nebyl žádným vedením města systematicky realizován.

 

Další podnětem ze sociální oblasti je podpora rodičů dětí do 3 let, myslí se tím řešení situace zejména rodičů s dětmi mezi 2 a 3 rokem, kdy jim skončí rodičovský příspěvek ve 2 letech dítěte a kapacita školek je nedostatečná a chybí zde i další zařízení pro tyto děti.

 

Řešení parkování na sídlištích např. v ulicích Národní, Česká – problém parkování a vzniku nových parkovacích míst se ještě pořád týká téměř celého území města Prachatice.

 

Podpora školských zařízení ve městě - CEV Dřípatka, základní umělecká
škola a dům dětí a mládeže je bodem z volebního programu Pro Prachatice, a proto  podpora bodu z Fóra Zdravého města Rekonstrukce CEV Dřípatka , obnova Školní přírodní rezervace je pro nás samozřejmostí.

 

Zavedení motivačního systému separace odpadů pro občany, s vlivem na snížení poplatku byl jedením ze stěžejních a mnohokrát diskutovaných bodů našeho volebního programu.

 

Dětské hřiště ve Starých Prachaticích i dalších osadách byl mezi 21 prioritami programu Pro Prachatice a o tvorbu těchto hřišť budeme usilovat i nadále. Osady si tuto pozornost plně zaslouží.

 

Téma Prachatičanů všech věkových kategorií a zejména seniorů jsou chybějící odborní lékaři na území města Prachatice. Přece jen pro občany se zdravotním postižením a seniory cestování hromadnou dopravou za odbornými lékaři do Strakonic, Písku či Českých Budějovic je velice fyzicky i časově náročné. I toto téma se objevovalo na všech předešlých pěti veřejných fórech Zdravého města a veřejnost velice zajímá.

 

S přáním pěkných dní Hanka Vlasáková