Mgr. Hanka Vlasáková, DiS.

 

Datum a místo narození: Silvestr 1978 Strakonice

 

Kontaktní údaje:

Nádražní 283, 383 01 Prachatice

E-mail: HanaVlasakova@seznam.cz

 

Vzdělání:

2002 – 2008 Jihočeská univerzita České Budějovice, Teologická fakulta, obor: Sociálně pastorační práce

1997 – 2000 Vyšší odborná škola sociální Prachatice, obor: Sociální práce

1993 – 1997 Integrovaná střední škola podnikání a služeb Volyně, obor: Cestovní ruch

 

Zaměstnání:

2003 – dosud

Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory o.p.s., pracoviště Prachatice

- ředitelka všech 7 jihočeských center, vedoucí pracoviště v Prachaticích a sociální pracovnice

2000 - 2003

B-DaS s. r. o. Vimperk

- administrativní pracovnice a laborantka v tepelném hospodářství

 

Politická příslušnost:

Bez politické příslušnosti

 

Proč kandiduji:

Celostátní i komunální politika mě zajímá od mládí. Byl to můj taťka, který mě ke sledování politického života v naší zemi přivedl a byl pro mě partnerem nad glosami naší politiky a politiků. Byl pro mě velkým vzorem, sám se aktivně zapojoval do komunálního života v obci, kde jsem vyrůstala, byl členem rady i zastupitelstva obce. Přijde mi proto přirozené také se do politiky aktivně zapojit.

Jsem člověk, který chodí po světě s otevřenýma očima a dívá se kolem sebe. Přemýšlím, co je dobré a to pochválím. Naopak co je třeba zlepšit, upravit, opravit, tak s tím se snažím něco dělat. Zatím jsem se do života ve městě Prachatice zapojovala spíše pasivně – informovala jsem o věcech vedení města či úředníky městského úřadu, dávala podněty a návrhy na změny, tím že jsem se rozhodla kandidovat do komunálních voleb za Pro Prachatice, spatřuji šanci zapojit se života v našem městě a aktivně se podílet na jeho rozkvětu a hospodaření. Jsem zvyklá tvrdě pracovat a nikdy jsem nic nedoslala zadarmo, takže jsem připravená v případě, že budu do zastupitelstva zvolena, si svůj politický život odpracovat a ne odsedět.

Vždy jsem sledovala politické dění v místě, kde jsem bydlela. Nyní již 5 let bydlím v Prachaticích a více než 15 let mám šanci sledovat, co se ve městě děje. Ne vždy se mi libí, co pro nás – občany města Prachatice vedení města, rada či zastupitelstvo připravilo či rozhodlo. Vím, že politika není jen o rozhodování, ale i odpovědnosti za svá rozhodnutí a činy a s tímto vědomím i do politického života vstupuji.

 

Čemu se chci věnovat:

Denně se setkávám ve svém osobním i pracovním životě s lidmi, kteří něco řeší, potřebují a často si na něco stěžují nebo mě žádají o pomoc, radu či podporu. Jsem proto zvyklá lidem naslouchat, ale i hledat cesty k řešení problémů ostatních. Proto se chci v rámci politiky věnovat problémům lidí – občanů Prachatic, kteří se nacházejí v nějaké náročné životní či sociální situaci. Vždy pro mě byl a bude na prvním místě člověk a zajištění jeho základních životních potřeb pak další oblasti lidského života (opravy domů, silnic, chodníků atd.).

Oblastí ve, které mám nejvíce zkušeností je sféra sociálních služeb, ale jsem zvyklá mít minimálně všeobecný přehled i v dalších oborech např. zdravotnictví, ekonomice, cestovním ruchu, kultuře, ale i dopravě.

 

Koníčky a volný čas:

Čtení – čtu vše a pořád, včetně návodů k použití. Za čtení pod lavicí jsem ve všech školách, které jsem navštěvovala, dostávala poznámky od pedagogů, to fakt nevím proč, když se pořád všude píše, že děti málo čtou…

Hudba, tanec, kultura – když je někde v okolí koncert skupiny Parkán, Argema, Benefit, Divokej Bill či festival, jsem tam i já. Také plesová sezona je doba, kdy naplno žiju. Český či romantický film nebo pohádka v kině Národka mě také vždy potěší.

Přátelé a kamarádi – každý týden si najdu čas na oběd, večeři, kávičku či vínečko s někým ze svých přátel. Přítel totiž přichází, když ostatní odcházejí….

Práce – již více než 10 let je moje zaměstnání mým koníčkem. To byl můj sen, který se mi splnil. Přiznávám, jsem workoholik. A čím složitější a náročnější úkol tím víc mě to baví…

Esoterika, tajemno, mystika – zajímají mě věci mezi nebem a zemí, to že něco já nevidím a neslyším přeci neznamená, že to neexistuje…..

Babysitting – hlídání dětí a zlobení s mými synovečky či dětmi mých kamarádů, to mě baví…

Cizí jazyky – studium cizích jazyků mě vždy bavilo a šlo. Nejlépe mi sice jde němčina, když je třeba tak se s ní domluvím, ale nejvíce mě bavila španělština. Na střední škole jsem se i dva roky učila čtyři jazyky (němčinu, angličtinu, španělštinu a italštinu). Kolik jazyků umíš či se učíš, tolikrát jsi člověkem…

Historie – dějiny českých zemí, životopisy významných osobností, zejména žen (třeba jí budu i jáJ), dějiny malířství a architektury mě zajímají už od základní školy… moje oblíbené období je gotika. Pokud někam cestuji, více než nákupy mě zajímají muzea, galerie, kostely, hrady, zámky a také hřbitovy.


Životní motta:

V životě nelituji toho, co jsem udělala, ale toho, co jsem mohla udělat a neudělala.

Hodné holky se dostanou do nebe a zlobivé kam chtějí…

… život není cesta do hrobu s cílem dorazit atraktivní, se zachovalou postavou bezpečně a jistě, ale raději smykem, s čokoládou v jedné ruce, dvojkou vína v druhé a s jásotem: „jů, to byla jízda…“